Яник Синър спечели Откритото първенство на Австралия, след като се пребори от два сета, за да победи Даниил Медведев във вълнуващ финал на Rod Laver Arena
Daily Mail | 2024-01-28 | 18:12:06

Австралийски супер-треньор Дарън Кейхил многократно призоваваше специалния си отговорник да „издържи бурята“, докато Медведев нахлу през първите два сета, за да овладее мача.

И Синър надлежно го изпълни. тъй като руският №3 в света претърпя болезнен случай на дежавю на Род Лейвър Арена.

Яник Синър спечели титлата на Откритото първенство на Австралия за мъже на сингъл

Италианецът победи Даниил Медведев в петсетов трилър в Мелбърн

Преди две години Медведев пропиля преднина от два сета за любов в съкрушителна загуба на финала от Рафаел Надал в Мелбърн Парк.

Сега светкавицата удари два пъти, като Медведев със сигурност ще бъде преследван от години за последния си крах, макар и напълно разбираемо .

Железният човек в тениса се беше трудил невероятни 20 часа и 33 минути, само за да успее да се справи с титлата, и кандидатстваше да се присъедини към Джокович като едва втори играч в 56-годишната отворена ера, за да се възстанови два пъти от два сета, за да спечели турнир от Големия шлем.

Sinner обаче се оказа твърде далече за Медведев в първият финал на AO от 2005 г. насам, в който не участва никой от голямата тройка на спорта Джокович, Надал или Роджър Федерер.

Четвъртият поставен Синър влезе във финала като най-горещия играч на планетата.

Неговият полуфинален успех над Джокович сложи край на 33-те мача и шестгодишната победна серия на тенис супер-Новак на Rod Laver Arena и се появи, за да сигнализира за смяната на гарда.

И така се оказа, в крайна сметка след титаничен финален дуел, в който световният №4 трябваше да изтегли всички спира, за да попречи на Медведев да вземе неуловим втори мейджър.

След като не предложи нито една възможност за брейкпойнт на Джокович за първи път в славния 415-мач на сърбина в кариерата си от Големия шлем, сервисът на Синър пропадна само в два гейма в мача за титлата.

Определяйки тона рано, Медведев пречупи италианеца в четвъртия гейм на път да вземе началният сет по почти безупречен начин.

Медведев се бе състезавал с преднина от два сета, но се изчерпа след маратонска кампания

Това е вторият път, когато руснакът изхвърли преднина от два сета във финал на Шлема задушаване на мача.

Почти неизбежно обаче в турнир от Големия шлем, включващ рекордните 35 петсетови битки, финалът получи драматичен обрат .

Медведев, почти неочаквано, изпусна подаването си при 4-5 и в третия, и в четвъртия сет, за да създаде нервно решаващ момент.

И Sinner надделя, пречупвайки Медведев за четвърти път в шестия гейм от петия сет, след което поддържаше форма, за да подпечата победата след три часа и 44 изпълнени с драма минути.